Sarjakisatulokset 2019

Sarjakisatulokset 2019

Tykkimäki 5.5

Luokitellut

Junnola 10:24 (1) 10:20 (1)

Ihalainen 10:49 (2) 10:57 (2)

Nikkanen 10:53 (3) 11:07 (3)

Kärkkäinen 11:11 (4) 11:24 (4)

Liljeqvist 11:14 (5) 11:40 (5)

Ståhlström 11:22 (6) 11:24 (4)

V50

Koskinen J. 11:27 (1) 11:43 (1)

Koskinen P. 11:33 (2) 11:46 (2)

Rämö 12:10 (3) 12:15 (3)

Niinimäki 13:35 (4) 13:55 (4)

C-Luokka

Hänninen T. 11:26 (1) 12:16 (1)

Miilumäki 12:28 (2) 12:20 (2)

Syrjänen 13:07 (3) 13:25 (4)

Rantala 13:30 (4) 13:17 (3)

D-Luokka

Koskinen K. 15:00 (1) 15:20 (1)




Kuukso 19.5.

Luokitellut

Liljeqvist 16:46 (1) 17:04 (2)

Ståhlström 17:36 (2) 16:55 (1)

V50

Koskinen P. 17:26 (1) 17:15 (1)

Koskinen J. 17:33 (2) 17:23 (2)

Rämö 18:57 (3) 18:46 (3)

C-Luokka

Arvelin 21:11 (1) 21:49 (1)

Rantala 24:13 (2) 21:54 (2)

Lisäksi kisassa ajoi vierailijana Kyytsönen ajoilla 17:46 ja 17:41


Värälä 2.6.

Vesisade

Luokiellut

Ståhlström 12:30 (1) 12:21 (2)

Liljeqvist 12:41 (2) 12:14 (1)

Kormano J. 12:42 (3) 12:27 (3)

V50

Koskinen P. 12:29 (1) 12:40 (1)

Koskinen J. 12:45 (2) 12:41 (2)

Rämö 13:32 (3) 13:31 (3)

Niinimäki 15:37 (4) 14:52 (4)

C-Luokka

Hänninen T. 12:51 (1) 13:00 (1)

Rantala 15:18 (2) 14:31 (2)

Sirparanta 15:19 (3) 15:26 (4)

Syrjänen 15:30 (4) 14:41 (3)

D-Luokka

Koskinen K. 16:37 (1) 16:30 (2)

Tolvanen 19:07 (2) 15:54 (1)


Mäntykangas 9.6

Rata märkä, poutaa.

Luokitellut

Ståhlstöm 11:39 (1) 11:45 (1)

V50

Koskinen P. 12:02 (1) 11:57 (1)

Koskinen J. 12:07 (2) 12:06 (2)

Rämö 12:35 (3) 12:37 (3)

C-Luokka

Hänninen T. 12:10 (1) 12:44 (1)

Rantala 14:15 (2) 14:06 (2)

D-Luokka

Koskinen K. 15:27 (1) 15:53 (1)


Värälä 29.6.

Poutaa, rata kuiva.

Luokitellut

Kormano J. 12:14 (1) 12:18 (1)

Nikkanen 12:43 (2) 12:47 (3)

Ståhlström 13:14 (3) 12:45 (2)

V50

Koskinen J. 12:48 (1) 12:53 (jaettu 1)

Koskinen P. 12:55 (2) 12:53 (jaettu 1)

Rämö 13:43 (3) 14:03 (2)

Niinimäki 15:37 (4) 16:15 (3)

C-Ryhmä

Hänninen T. 12:53 (1) 13:07 (1)

Rantala 15:53 (2) 14:40 (2)


Tykkimäki 21.7

Hellettä, pölyä

Luokitellut

Ihalainen 10:50 (1) 10:53 (1)

Nikkanen 10:57 (2) 11:01 (2)

Ståhlström 11:30 (3) 11:41 (4)

Kuoppamäki 11:33 (4) 11:21 (3)

V50

Koskinen p. 11:47 (1) 12:12 (1)

Rämö 12:27 (2) 12:34 (2)

Niinimäki 14:00 (3) 14:13 (3)

C-Luokka

Syrjänen 13:19 (1) 13:32 (1)

Sirparanta 13:43 8 (2) 14:17 (3)

Rantala 13:50 (3) 13:38 (2)

D-Luokka

Tolvanen 15:10 (1) 14:53 (1)



Värälä 25.8. 

Pouta.

Luokitellut

Ståhlström 12:45 (1) 12:44 (1)

Nikkanen 12:55 (2) 12:46 (2)

V-50

Rämö 13:37 (1) 13:50 (1)

Niinimäki 16:10 (2) 16:11 (2)

C-Luokka

Miilumäki 14:12 (1) 14:09 (1)

Sirparanta 15:26 (2) 15:09 (2)

Rantala 17:21 (3) 15:13 (3)


Kuukso 8.9.

Poutaa, rata märkä

Luokitellut

Ståhlström 18:00 (1) 17:57 (1)

V-50

Koskinen J. 19:10 (1) 17:41 (1)

Rämö 19:31 (2) 19:30 (2)

C-Luokka

Sirparanta 20:48 (1) 21:22 (1)

Rantala 27:43 (2) 22:36 (2)

D-Luokka

Koskinen K 14:20 (1) 12:22 (1) 

D ajoi poikkeuksellisesti yhden kierroksen per lähtö.



Mettälä 22.9.

Poutaa, kuivaa

Ajetiin 5 kierrosta jokaisessa luokassa.

Luokitellut

Nikkanen 7:36 (1) 7:48 (1)

Kärkkäinen 7:52 (2) 8:11 (3)

Tolvanen A. 8:00 (3) 7:59 (2)

Ståhlström 8:06 (4) 8:12 (4)

V-50

Koskinen J. 8:22 (1) 8:09 (2)

Siren 8:30 (2) 8:31 (3)

Koskinen P. 8:39 (3) 8:07 (1)

Rämö 8:40 (4) 8:37 (4)

Hänninen J. 9:01 (5) 9:02 (6)

Ranta 9:16 (6) 9:00 (5)

Niinimäki 9:53 (7) 10:05 (7)

C-Luokka

Miilumäki 8:31 (1) 8:52 (2)

Vesalainen 8:58 (2) 8:33 (1)

Syrjänen 9:17 (3) 9:03 (3)

Sirparanta 9:29 (4) 9:17 (4)

D-Luokka

Tolvanen S. 10:02 (1) 9:58 (1) 10:07 (1)

Orpana 10:29 (2)   -             -

Isola 12:58 (3)   -               -

Koskinen K.     dnf         10:43 (2) 10:40 (2)


Mäntykangas 6.10.

Poutaa, rata märkä

Luokitellut

Kormano J. 12:21 (1) 12:48 (1)

Ståhlström 12:42 (2) 12:52 (2)

Nikkanen 12:43 (3) 12:48 (1)

V-50

Kóskinen J. 12:59 (1) 13:13 (1)

Koskinen P. 13:22 (2) 13:36 (2)

Niinimäki 15:48 (3) 15:59 (3)

C-Luokka

Sirparanta 14:11 (1) 14:25 (1)

Rantala 14:36 (2) 14:56 (2)

D-Luokka

Koskinen K. 16:35 (1) 16:31 (1)


Värälä 3.11.

Poutaa, rata märkä

Luokitellut

Ståhlström 12:12 (1) 11:56 (1)

V-50

Rämö 12:31 (1) 12:31 (1)

Hänninen J. 13:12 (2) 13:42 (2)

Niinimäki 13:53 (3) 14:11 (3)

C-Luokka

Rantala 13:21 (1) 13:18 (1)

Sirparanta 13:31 (2) 14:12 (2)

Syrjänen 14:27 (3) 14:22 (3)